אסי טוכמאייר וברק רוזן מכירים עוד מימי התיכון. לאחר שירותם הצבאי הם התלבטו האם להיכנס לתחום היהלומים, הביטוח או הנדל”ן – שלושה תחומים בעלי פוטנציאל צמיחה אדיר באותה עת. דרך מכר משותף שהיה בבעלותו משרד תיווך קטן ברעננה, הגיעו שני החברים לעבוד כסוכני נדל”ן. השניים סומנו כהבטחה גדולה עוד בתחילת הדרך, כאשר כבר בחודש הראשון שברו שיאים של עסקאות. זמן קצר לאחר מכן, הבינו אסף וברק כי האנרגיה המשותפת שלהם לא באה לידי ביטוי במשרד קטן זה והחליטו להמשיך הלאה בכוחות עצמם כדי לצמוח.

הם פתחו את “פנטהאוז נדל”ן” בשנת 95, אשר גדל במהירות להעסיק מעל עשרה מתווכים במשרה מלאה. ב-96 הם זיהו שוק חדש בעל פוטנציאל רב, והקימו את “החברה לפיתוח הגליל” אשר התמחתה ברכישת אדמות חקלאיות שעדיין לא קיבלו אישור לשינוי ייעוד. שיטתם, שבין היתר נועדה להתגבר על הקושי הביורוקראטי שבהפשרת קרקעות, הייתה חלוקת האדמות לשטחים קטנים ומכירתן הלאה ליזמים אחרים.
כאשר האינתיפאדה גרמה למשבר רציני בכלכלה המקומית בשנת 98, נשאו את עיניהם לטורונטו, קנדה, שם ביססו את מעמדם כחלוצי נדל”ן ישראליים. הם רכשו בניינים, ערכו שיפוצים נרחבים בדירות ומכרו אותן ברווחים נאים. בשנת 2006 רכשו חברה ציבורית (כשלד בורסאי) ושינו את שמה לפאנגאיה נדל”ן. באמצעות החברה החדשה גייסו הון לצורך מיזמים חדשים. בשנים האחרונות הרחיבו השניים את עסקיהם לארצות הברית ואירופה, תוך מינוף הניסיון שצברו לאורך הדרך.
השאר – כמו שאומרים – היסטוריה.

ברק רוזן
ברק רוזן, מבעלי חברת הנדל”ן קנדה-ישראל, בהרצאה לסטודנטים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
נגישות